Pielgrzymka Narodowa do Rzymu, 100-lecie Papieskiej Unii Misyjnej, wskazania dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania oraz duszpasterstwo sportowców to tematy, które podejmą biskupi w drugim dniu obrad Konferencji Episkopatu Polski. Trwające w Warszawie zebranie plenarne zakończy się dziś (5 października) po południu.

374. Zebranie Plenarne KEP374. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęło się we wtorek, 4 października, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Pierwszego dnia biskupi rozmawiali o owocach Światowych Dni Młodzieży, 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia oraz zatwierdzili inicjatywę Caritas Polska mającą pomagać syryjskim rodzinom. Dokonali też wyborów do Komisji, Rad i Zespołów Episkopatu.

W drugim dniu obrad biskupi wysłuchają m.in. ks. Jarosława Mrówczyńskiego, który omówi program Pielgrzymki Narodowej do Rzymu oraz ks. Tomasza Atłasa, który powie o obchodach 100-lecia Papieskiej Unii Misyjnej.

Obrady zakończą się po południu. Na ich zakończenie wydany zostanie komunikat. Po zebraniu, około godz. 14.30, zaplanowano konferencję prasową podsumowującą spotkanie.

Zobacz też:

Wybory do Komisji, Rad i Zespołów

Program Rodzina Rodzinie

NO COMMENTS