Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

6 stycznia 1998 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przyjął z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II święcenia biskupie w bazylice świętego Piotra w Rzymie. W tym roku archidiecezja katowicka będzie przeżywać 20-lecie tego wydarzenia.

6 stycznia br. (w sobotę) w 20. rocznicę tego wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia. Uroczystość odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczył Metropolita Katowicki abp Wiktora Skworc a homilię wygłosi bp Andrzej Jeż – Biskup tarnowski. Do udziału w uroczystym dziękczynieniu zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i wszyscy wierni archidiecezji katowickiej.

„Niech Pan, hojny dawca łask i charyzmatów, błogosławi Metropolicie katowickiemu, który od 20 lat spełnia pasterską posługę w Duchu Świętym, a także całej archidiecezji, ludziom i wspólnotom, jednoczącym się w wyznawaniu wiary i budowaniu Królestwa Bożego na naszej Ziemi” – napisali w specjalnym zaproszeni biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło i Adam Wodarczyk.

W modlitwę dziękczynną, wyrażającą jedność z pasterzem Kościoła katowickiego, włączą się wierni podczas Mszy świętych sprawowanych w sobotę 6 stycznia 2018 roku w kościołach i kaplicach całej archidiecezji.

Archidiecezja Katowicka

NO COMMENTS