Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

We wtorek, 5 września o godz. 17.30, w parafii pw. Chrystusa Sługi przy w Poznaniu odbędzie się diecezjalna uroczystość Dnia Adopcji Serca. W jej ramach abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji episkopatu Polski odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną za dobro, jakie dokonuje się dzięki Adopcji Serca.

Po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty, a następnie w auli parafialnej odbędzie się spotkanie dla uczestników uroczystości. Udział zapowiedzieli misjonarze i misjonarki z Afryki, uczestniczący w Adopcji Serca.

Adopcja Serca czy Adopcja na odległość to program pomocy dla sierot i najbiedniejszych dzieci w krajach misyjnych. W jego ramach indywidualne osoby, rodziny, wspólnoty czy klasy w szkołach obejmują długotrwały patronat duchowy i materialny nad konkretnym dzieckiem, znanym z imienia i nazwiska, zdjęć i korespondencji. W naszej archidiecezji uczestniczą w niej setki osób. Do udziału w uroczystości zapraszamy wszystkich, a w szczególności tych, którzy chcą bliżej poznać tę formę pomocy i włączyć się do niej lub już w niej uczestniczą. Osoby, które nie mogą przybyć na uroczystość, prosimy o modlitwę.

Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI wspólnota poznańska Parafia Chrystusa Sługi ul. Macieja Palacza 7

Arch. Poznań / BP KEP

Zobacz także:
>>Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata “Maitri” – WSPÓLNOTA POZNAŃSKA
>> Plakat 

Zdjęcie ilustracyjne: Maitri