Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Chciałem bardzo podziękować Kościołowi i polskiej Caritas za zbiórki pieniędzy zorganizowane na rzecz naszych powodzian. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, wręcz dramatyczna, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce – powiedział Josef Neumann, poseł landtagu Nadrenii Północnej-Westfalii podczas spotkania z przewodniczącym Komisji Charytatywnej KEP bp. Wiesławem Szlachetką.

Zbiórka funduszy na rzecz na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii była odpowiedzią apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. W niedzielę 25 lipca w parafiach w całej Polski odbyły się kwesty na ten cel. Zebrane środki przekazane są potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

“Pomaganie tym, którzy są w potrzebie to inicjatywa wpisana w naturę Caritas. Gdziekolwiek na świecie dzieją się dramaty i jest potrzebne wsparcie, to Caritas zawsze odpowiada konkretną pomocą” – powiedział bp Szlachetka po spotkaniu z niemieckim dyplomatą.

Gwałtowne burze oraz powodzie wywołały ogromne spustoszenie w Niemczech. Wiele osób straciło dobytek życia. Wiele także zginęło.

Spotkanie przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP bp. Wiesława Szlachetki z Josefem Neumannem, posłem landtagu Nadrenii Północnej-Westfalii, odbyło się 31 lipca 2021 r.

Justyna Liptak/Gość Niedzielny/BP KEP