Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W niedzielę, 23 czerwca, miała miejsce uroczystość ogłoszenia Fary pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie w diecezji  kaliskiej Bazyliką Mniejszą. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Gądecki w swojej homilii wygłoszonej w Krotoszynie rozważał Ewangelię oraz powiedział o obowiązkach i przywilejach bazyliki mniejszej. “Jezus nie jest obietnicą, ale jest obiecanym, który przyszedł” – powiedział Przewodniczący Episkopatu. Zwrócił uwagę na to, że swoich uczniów Jezus odróżnia od tłumu, który przychodzi do Jezusa tylko dla cudów i dlatego pyta właśnie ich: “A Wy, za kogo mnie uważacie?”.

“Tylko najbliżsi, ci którzy przebywali z Nim dzień i noc i nieustannie z Nim rozmawiali, byli w stanie wyznać ustami Piotra: Ty jesteś Mesjasz” – powiedział Arcybiskup. Zaznaczył jednak, że nawet uczniowie, nie do końca rozumieli, co to oznacza, ponieważ oczekiwali spektakularnego zwycięstwa, a nie śmierci na krzyżu. “Dopiero gdy Duch Święty wstąpi na nich, staną się świadkami Mesjasza ukrzyżowanego, ale i zmartwychwstałego” – podkreślił. “Rozmawiając z uczniami, Chrystus oczyszcza ich myślenie” – powiedział, zaznaczając, że Miłość musi być naznaczona ofiarą, a uczniowie Chrystusa muszą  być na nią przygotowani.

>>Galeria zdjęć

NO COMMENTS