Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Gratulujemy pasterskiej posługi wykonywanej gorliwie i mądrze dla duchowego dobra Gnieźnieńskiej i Poznańskiej owczarni, a także jego działalności w Radzie Konferencji Episkopatów Europy, a szczególnie w Konferencji Episkopatu Polski, której troskliwie przewodniczy, podobnie jak i sumiennej działalności w różnych Dykasteriach Kurii Rzymskiej – napisał Ojciec Święty Franciszek w życzeniach skierowanych do abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z okazji 50-lecia święceń kapłańskich.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Czcigodnemu Bratu

STANISŁAWOWI GĄDECKIEMU

Arcybiskupowi Metropolicie Poznańskiemu, świętującemu szczęśliwie złoty jubileusz święceń prezbiteratu, szczerym sercem gratulujemy tego radosnego wydarzenia oraz pasterskiej posługi wykonywanej gorliwie i mądrze dla duchowego dobra Gnieźnieńskiej i Poznańskiej owczarni, a także jego działalności w Radzie Konferencji Episkopatów Europy, a szczególnie w Konferencji Episkopatu Polski, której troskliwie przewodniczy, podobnie jak i sumiennej działalności w różnych Dykasteriach Kurii Rzymskiej. Upraszając obfitych łask i darów Ducha Świętego Pocieszyciela, z miłością udzielamy błogosławieństwa, będącego zadatkiem niebiańskiej łaski, jemu i jego bliskim, a także wiernym całej archidiecezji Poznańskiej, z usilną i serdeczną prośbą o modlitwę w intencji właściwego sprawowania naszego urzędu.

Dano w Rzymie, na Lateranie, w dniu XX miesiąca maja, w roku 2023.

Franciszek