Trwa rejestracja dla uczestników pielgrzymki biegowej organizowanej 10 września w Jarosławiu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Liczba miejsc jest ograniczona, ponieważ zgodnie z ideą Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. Bożej Anny Jenke, który organizuje bieg, weźmie w nim udział jedynie 1050 zawodników. Dla wszystkich przygotowane są pamiątkowe medale.

– Aby uczcić 1050-lecie Chrztu Polski chcemy zgromadzić na naszych ulicach 1050 zawodników – mówi KAI ks. Michał Kozak, organizator biegu. Duchowny dodaje, że inicjatywa skierowana jest do osób biegających nie tylko zawodowo, ale przede wszystkim amatorsko, czy rodzinnie. – Chcemy, żeby była to lekcja religijności, patriotyzmu i zdrowej rywalizacji – zauważa ks. Kozak.

Symboliczna jest długość biegu, który wyniesie 1050 metrów. Nieprzypadkowa jest również trasa. Rozpoczyna się przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jarosławiu i przez Rynek prowadzi do źródeł chrześcijaństwa w naszym mieście, czyli na wzgórze św. Mikołaja, którego historia sięga 1611 roku. Właśnie tutaj powstał pierwszy w średniowiecznym grodzie jarosławskim kościół.

Bieg odbędzie się 10 września i będzie częścią organizowanego przez jarosławski ośrodek szóstego Jarmarku Benedyktyńskiego. Dla wszystkich zawodników przygotowane są pamiątkowe medale. Jak wskazuje organizator, dla uczestników przygotowano też nagrody specjalne. – Wyróżnione zostaną osoby z najlepszymi wynikami według kategorii wiekowych, a także osoby duchowne, nauczyciele, służby mundurowe oraz ruchy i stowarzyszenia działające na terenie archidiecezji przemyskiej – mówi ks. Kozak. Zapewnia, że bieg ze względu na charakter i dystans nie ma ograniczeń wiekowych, a wszystkich uczestników czeka dobra zabawa.

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. Bożej Anny Jenke powstał w 2004 roku. Jego celem jest podejmowanie i prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pielęgnowania kultury chrześcijańskiej oraz na rzecz formacji osób duchownych, konsekrowanych i świeckich. Od kilku lat ośrodek organizuje w Jarosławiu Podkarpackie Biegi Benedyktyńskie.

KAI / mip / Jarosław

NO COMMENTS