(Polski) Kondolencje Rabina Schudricha po ataku na Sri Lance

23-04-2019
541

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jako, że słowa po tak ogromnej masakrze są zbyt małe, by stały się pocieszeniem, wszystko, co możemy zaoferować, to nasza solidarność i nasze modlitwy – napisał Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, w liście kondolencyjnym skierowanym do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz do Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka po atakach na Sri Lance.

Publikujemy pełną treść listu:

Warszawa, 23 kwietnia 2019 roku

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tragedii dotyczącej katedry Notre-Dame.
W tym tygodniu jesteśmy zdruzgotani informacjami na temat ofiar masakry na Sri Lance. Zamordowanie jakiejkolwiek istoty ludzkiej jest największym złem i pogwałceniem Dziesięciu Przykazań. Zamordowanie kogoś podczas modlitwy do Boga jest jeszcze większym złem. Nie ma słów, by opisać zło zamordowania ponad 290 osób, wielu z nich w czasie modlitwy.

Jako, że słowa po tak ogromnej masakrze są zbyt małe, by stały się pocieszeniem, wszystko, co możemy zaoferować, to nasza solidarność i nasze modlitwy.

Kiedy my, Żydzi, świętujemy w tym tygodniu święto Pesach, święto odzyskania wolności ponad 3300 lat ternu, modlimy się o to, by wszyscy ludzie uzyskali wolność praktykowania swojej wiary w pokoju i ciszy.

Niech Bóg uzdrowi tych, którzy są ranni, i pociesza tych, którzy stracili bliskich.

Michael Schudrich

Naczelny Rabin Polski