(Polski) Małżeńskie Drogi Krzyżowe 2017

03-03-2017
3435
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rozważania Męki Pańskiej napisane przez małżonków dla małżonków przygotował podobnie jak w zeszłym roku Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

– Poprosiliśmy wspólnoty o charyzmacie rodzinnym, aby wybrane małżeństwa napisały autorskie drogi krzyżowe. Otrzymaliśmy różnorodne teksty, które z pewnością pomogą małżonkom oraz całym rodzinom głębiej przeżyć rozpoczynający się Wielki Post – mówi ks. Przemysław Drąg dyrektor KODR.drogi_krzyzowe2017>>pobierz

Papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post pisze o dwóch wielkich darach: darze Słowa Bożego oraz darze drugiego człowieka. Odnosząc się do historii o Łazarzu i bogaczu, pokazuje problem tego drugiego: „źródłem jego nieszczęść jest niesłuchanie Słowa Bożego. To go doprowadziło do tego, że już nie kochał Boga, a zatem gardził innymi. Słowo Boże jest żywą siłą, zdolną do wzbudzenia nawrócenia ludzkiego serca i do ponownego ukierunkowania człowieka ku Bogu. Konsekwencją zamknięcia serca na dar przemawiającego Boga jest zamknięcie serca na dar brata”. Zachęceni wskazaniami papieża, poświęćmy czas na rozważania męski i śmierci Jezusa Chrystusa, które były wyrazem największej miłości i zakończyły się zwycięstwem Pana nad śmiercią – dodaje krajowy duszpasterz rodzin.

Materiał składa się z sześciu rozważań Męki Pańskiej, które przygotowali przedstawiciele: Drogi Neokatechumenalnej, Rodzin Szensztackich, Ognisk Świętej Rodziny, Wspólnoty Rodzinnej Wody Życia, Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Gliwickiej. Tekst w formacie pdf do pobrania i wykorzystania w modlitwie indywidualnej jak i wspólnotowej znajduje się tutaj.

KODR/BPKEP

Zdjęcie ilustracyjne: OLYMPUS DIGITAL CAMERA