Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

We wtorek 11 lipca od godz. 19.00 do 22.00 na barce „Nimfa”, zacumowanej przy bulwarach wiślanych pod Wawelem, i na brzegu Wisły krakowianie będą modlić się o pokój dla Europy targanej zamachami terrorystycznymi. W tym czasie wolontariusze będą kwestować na Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla szpitala św. Ludwika w tym syryjskim mieście.

Wszystkim, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, franciszkanie przekażą obrazki z relikwiami Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy nie ulękli się terrorystów i pozostali do końca z Indianami, którym posługiwali w Peru. Wtedy też będzie można przystąpić do krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem, której patronują wyniesieni na ołtarze zakonnicy.

Inicjatywa organizowana przez wspólnotę „Chrystus w Starym Mieście” rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa z udziałem franciszkanów z Polski i Ameryki Łacińskiej.

Bezpośrednio po Eucharystii przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koncertem uwielbieniowym prowadzonym przez zespół Jaspis.

Na barce będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Quo vadis, Europo?”, prezentującą zdjęcia z zamachów terrorystycznych, oraz wystawę „Aleppo dzisiaj”.

jms