W Dzień Zaduszny, 2 listopada, abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański przewodniczył Mszy św. w intencji zmarłych w katedrze poznańskiej o godz. 8.00. Po Mszy św. miała miejsce tradycyjna procesja żałobna wewnątrz świątyni, połączona z modlitwą przy grobach biskupów poznańskich.

W niedzielę, 13 listopada 2016, o godz. 10 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka w intencji śp. władców polskich z dynastii Piastów pochowanych w katedrze poznańskiej.

Katedra poznańska jest najstarszą i największą nekropolią Piastów. Była pierwszą na ziemiach polskich siedzibą biskupią. W jej podziemiach pochowano Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Przemysła II, Mieszka II, Kazimierza Odnowiciela, Władysława Odonica, Bolesława Pobożnego i Przemysła I, a także księżną Dobrawę.

Fotorelacja z modlitwy 2 XI w archikatedrze poznańskiej: 
asg2asg10asg12tfot. br. Robert Binkowski

Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

www.archpoznan.pl/bpkep