Kard. Nycz odprawi Mszę św. za zmarłych dziennikarzy

02-11-2016
1777

Metropolita warszawski w piątek, 4 listopada, o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym odprawi Mszę św. za zmarłych dziennikarzy. Poszczególne Redakcje mogą przesłać imiona i nazwiska zmarłych w ostatnim roku Koleżanek i Kolegów, pracowników bądź współpracowników Redakcji, na adres mailowy rzecznik@archwwa.pl Nazwiska Zmarłych będą wyczytane podczas liturgii.

Pragnę zaprosić na Mszę świętą za zmarłych w ostatnich latach dziennikarzy i pracowników środków komunikacji społecznej – pisze kard. Kazimierz Nycz w swym liście do dziennikarzy.

“Będziemy modlili się nie tylko za zmarłych dziennikarzy i ludzi mediów ale również za zmarłych z naszych rodzin. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są do tego szczególną okazją” – informuje.

Kard. Nycz zapowiada, że “Eucharystię za zmarłych dziennikarzy odprawię w piątek, 4 listopada, o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym (Krakowskie Przemieście 52/54)”.

“Na wstępie liturgii odczytamy imiona i nazwiska dziennikarzy zmarłych w ostatnim roku. W ten sposób, godnie i wspólnie, ponad podziałami uczcimy pamięć zmarłych” – informuje metropolita warszawski.

Serdecznie zaprasza do udziału w niej wszystkich dziennikarzy, pracowników i współpracowników Redakcji.

A jego rzecznik ks. Przemysław Śliwiński prosi, by poszczególne Redakcje przesłały imiona i nazwiska zmarłych w ostatnim roku Koleżanek i Kolegów, pracowników bądź współpracowników Redakcji, na adres mailowy rzecznik@archwwa.pl

Rzecznik kieruje też prośbę o poinformowanie wszystkich dziennikarzy o tej Mszy świętej i o możliwości przesłania nazwisk zmarłych dziennikarzy.

archwwa.pl/KAI

***
Zaproszenie

Szanowni Państwo

Pragnę zaprosić na Mszę świętą za zmarłych w ostatnich latach dziennikarzy i pracowników środków komunikacji społecznej. Będziemy modlili się nie tylko za zmarłych dziennikarzy i ludzi mediów ale również za zmarłych z naszych rodzin. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są do tego szczególną okazją.

Eucharystię za zmarłych dziennikarzy odprawię w piątek, 4 listopada, o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym (Krakowskie Przemieście 52/54). Pragnę na nią zaprosić wszystkich dziennikarzy, pracowników i współpracowników Redakcji.

Na wstępie liturgii odczytamy imiona i nazwiska dziennikarzy zmarłych w ostatnim roku. W ten sposób, godnie i wspólnie, ponad podziałami uczcimy pamięć zmarłych.

Kard. Kazimierz Nycz
Metropolita Warszawski

Zdjęcie ilustracyjne: Dreamstime