Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczyna się w Polsce realizacja nowego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Na tę okazję sekretariat Komisji Duszpasterstwa KEP przygotował stronę internetową.

– Jest to strona, która informuje o pracach Komisji, ale przede wszystkim kładzie nacisk na promowanie programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce – mówi ks. Roman Chromy, sekretarz Komisji Duszpasterstwa KEP.

Na stronie znajdziemy również informacje o Komisji, dane do kontaktu, zaś swoistą nowością jest możliwość zamówienia przez osoby zainteresowane całego programu duszpasterskiego.

– Publikujemy tylko wybrane fragmenty programu duszpasterskiego, który przygotowała nasza Komisja, gdyż chcemy zachować wieloletnią tradycję programów drukowanych – mówi ks. Chromy. – Jednak każdy wchodzący na stronę może zamówić wszystkie zeszyty programu, które otrzyma tradycyjną pocztą – wyjaśnia.

Docelowo strona ma stać się miejscem wymiany praktycznych materiałów pastoralnych do wykorzystania w parafiach.

Komisja Duszpasterstwa jest pierwszą z 11 komisji KEP, która opracowała własną stronę internetową. W ten sposób chce dotrzeć z ideą krzewienia programu duszpasterskiego do jeszcze większego grona odbiorców. Więcej na www.duszpasterstwo.episkopat.pl

KAI

NO COMMENTS