(Polski) “O pokój i za Ukrainę”. W Środę Popielcową Metropolita Warszawski odprawi Mszę św. w Świątyni Opatrzności Bożej

0
539

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 W Środę Popielcową kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę świętą “O pokój i za Ukrainę”. Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności zaprasza wszystkich wiernych, zarówno Polaków i Ukraińców mieszkających i pracujących w stołecznej metropolii, jak również wszystkich obcokrajowców. Msza św. rozpocznie się o godz. 20 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Modlitwa o pokój na Ukrainie będzie towarzyszyła całemu tegorocznemu pielgrzymowaniu szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Warszawie – zdecydował metropolita warszawski odpowiadając wczorajszy na apel papieża Franciszka. Świątynia Opatrzności Bożej to pierwszy z Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, w którym metropolita warszawski co roku odprawia Mszę św. w Środę Popielcową.

Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w językach polskim i ukraińskim. Po ukraińsku zostanie odczytane jedno z czytań mszalnych oraz części modlitwy eucharystycznej wypowiadanej przez koncelebransów.

Do udziału we Mszy św. zostały zaproszone m.in. wspólnoty grekokatolickie z Warszawy, Piaseczna, Grójca, jak również środowisko skupione wokół Studium Chrześcijańskiego Wschodu działającego przy klasztorze dominikanów na Służewie.

Za: www.archwwa.pl

NO COMMENTS