Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W związku z 395. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim w dniach 12-14 czerwca 2023 roku, planowane są następujące spotkania z dziennikarzami:

12 czerwca (poniedziałek) godz. 10:40 – briefing przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego z udziałem sekretarza generalnego KEP bp. Artura G. Mizińskiego, ordynariusza miejsca abp. Józefa Górzyńskiego i rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ. Briefing potrwa ok. 15 min.

14 czerwca (środa) godz. 14:00 – konferencja prasowa po zakończeniu obrad.

Wejście na briefing i konferencję prasową będą możliwe tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji. Zgłoszenia (imię, nazwisko, zdjęcie/skan legitymacji prasowej) można przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do piątku, 10 czerwca, do godz. 20:00. Dziennikarze posiadający stałą akredytację Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski proszeni są jedynie o potwierdzenie swojej obecności.

Obydwa wydarzenia będą transmitowane przez Internet na podstawie specjalnej akredytacji. Transmisja będzie miała charakter poglądowy bez jakości telewizyjnej. Zgłoszenia na akredytację online można przesyłać na adres biuroprasowe@episkopat.pl do piątku, 10 czerwca, do godz. 20:00. Dziennikarze akredytowani online nie będą jednak mogli zadawać pytań w czasie konferencji prasowej.

Dokładne informacje odnośnie do miejsca briefingu i konferencji prasowej zostaną podane akredytowanym dziennikarzom w mailu przed tymi spotkaniami.

Podczas Zebrania Konferencji Episkopatu Polski w Lidzbarku Warmińskim, Księża Biskupi będą odprawiać Msze święte w następujących miejscach:

12 czerwca (poniedziałek) godz. 17:30 – Sanktuarium NMP Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym;

13 czerwca (wtorek) godz. 17:30 – Katedra pw. Wniebowzięcia NMP we Fromborku;

14 czerwca (środa) godz. 7:00 – Kościół św. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.

W celu otrzymania akredytacji do uczestnictwa w powyższych Mszach świętych, należy przesłać zgłoszenie (imię i nazwisko, nazwa redakcji, dzień obecności) na adres rzecznik@archwarmia.pl  do 11 czerwca (niedziela) do godz. 12.

Zgłoszone Redakcje będą mogły odebrać akredytację godzinę przed mszami świętych w danym dniu.

W razie pytań dotyczących obrad biskupów dziennikarze są proszeni o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487.

BP KEP

Zobacz też:

Tematyka obrad