Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki spotka się w poniedziałek 24 października o godz. 8.30 w Rzymie z pielgrzymami z archidiecezji poznańskiej. Modlitwa w kościele pw. Ducha Świętego będzie nie tylko dziękczynieniem za 1050-lecie chrztu Polski, ale również początkiem przygotowań do obchodów 1050-lecia pierwszej polskiej diecezji.

Pielgrzymi z archidiecezji poznańskiej,  którzy wzięli udział w Pielgrzymce Narodowej, spotkają się na zakończenie swego pobytu w Rzymie z przewodniczącym KEP i metropolitą poznańskim abp. Stanisławem Gądeckim oraz biskupem pomocniczym archidiecezji Damianem Brylem. Porannej Mszy św. w kościele pw. Św. Ducha będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Gądecki.

W grupie z Poznania jest około 300 osób.  Pielgrzymi będą dziękować za 1050-lecie chrztu Polski. Będzie to jednocześnie przygotowanie do 1050-lecia pierwszej diecezji w Polsce, jaką była powstała w 968 roku diecezja poznańska.

Diecezja poznańska została ustanowiona dwa lata po chrzcie Mieszka I i jest historycznie najstarszą diecezją na ziemiach polskich. Pierwszym jej biskupem był biskup Jordan, który zapoczątkował historię polskiej hierarchii kościelnej.

NO COMMENTS