Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony czyli tradycyjne dożynki odbędą się na Jasnej Górze w pierwszy weekend września, w tym roku 3-4 września. Odbywać się będą pod hasłem: „Do Maryi Królowej Pokoju”. Msza św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych odprawiona zostanie w niedzielę o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie.

Dożynki Jasnogórskie na stałe zostały wpisane w tradycję pielgrzymowania rolników do Matki Bożej. Dzięki ogólnopolskiemu charakterowi są okazją do wspólnej modlitwy, ale też prezentacji piękna i barwności polskiej kultury ludowej.

Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników zainauguruje w sobotę o godz. 19.00 Msza św. w Bazylice. Po Apelu Jasnogórskim, który poprowadzi bp Leszek Leszkiewicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników, rozpocznie się droga krzyżowa na Wałach, a po niej czuwanie modlitewne.

W niedzielę, 4 września, o godz. 8.00 rozpocznie się modlitwa na placu przed Szczytem z udziałem orkiestr i zespołów śpiewaczych.

Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup kielecki Jan Piotrowski.

it/BPJG

Więcej

NO COMMENTS