O swym duchowym udziale w żałobie, przeżywanej przez Papieską Radę Duszpasterstwa Służby Zdrowia po śmierci jej przewodniczącego abp. Zygmunta Zimowskiego, zapewnił jej członków Franciszek w depeszy przesłanej na ręce sekretarza tego urzędu ks. prał. Jeana-Marie Mate Musivi Mupendawatu. Polski arcybiskup kurialny zmarł 12 lipca w nocy w Dąbrowie Tarnowskiej w wieku 67 lat.

Oto polski tekst papieskiej depeszy kondolencyjnej:

Przewielebny Ksiądz Prałat Jean-Marie Mate Musivi Mupendawatu,
Sekretarz Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia

Miasto Watykanu

Otrzymałem smutną wiadomość o śmierci Jego Ekscelencji Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego wspomnianej Papieskiej Rady, po długiej i bolesnej chorobie, którą przeżywał on w duchu wiary i świadectwa chrześcijańskiego. Pragnę wyrazić swój duchowy udział w żałobie, jaka dotknęła ten urząd i – wspominając Jego wielkoduszną posługę, pełnioną najpierw jako pasterz diecezji radomskiej, a następnie w Stolicy Apostolskiej – zanoszę gorące modlitwy w Jego intencji do Pana za Jego duszę, powierzając ją macierzyńskiemu wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Z tymi uczuciami proszę dla zmarłego Współpracownika o wieczną nagrodę, obiecaną wiernym sługom Ewangelii i chętnie udzielam Księdzu Prałatowi i współpracownikom Papieskiej Rady, jak również krewnym Zmarłego Arcybiskupa, pocieszającego błogosławieństwa apostolskiego.

Franciszek Papież.

Na kilka godzin przed zgonem abp. Zimowskiego Ojciec Święty zdążył do niego zadzwonić osobiście, zapewniając chorego o swej łączności duchowej oraz o modlitwie i udzielił mu swego błogosławieństwa.

KAI

NO COMMENTS