Papież przesłał telegram solidarności do Kościoła w Meksyku po zabójstwie dwóch księży

21-09-2016
1286

Papież jest głęboko zmartwiony smutną wiadomością o zamordowaniu dwóch księży w Meksyku – zapewnił w imieniu Franciszka sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. Przesłał on wyrazy współczucia na ręce biskupa diecezji Papantla, w której popełniono tę zbrodnię.

Ojciec Święty modli się za te „ofiary nie dającej się usprawiedliwić przemocy” – czytamy w przesłaniu kondolencyjnym. A “wyrażając raz jeszcze zdecydowane potępienie dla wszelkich zamachów na ludzkie życie i godność, zachęca duszpasterzy tej diecezji, by prowadzili dalej z energią swą misję kościelną niezależnie od trudności, idąc za przykładem Jezusa Dobrego Pasterza” – napisał sekretarz stanu.

Proboszcz i wikary parafii Matki Bożej Fatimskiej w Poza Rica w stanie Veracruz, księża Alejo Nabor Jiménez Juárez i José Alfredo Suárez de la Cruz zostali uprowadzeni w niedzielę 18 września, a nazajutrz znaleziono ich martwe ciała. Przed zabiciem byli prawdopodobnie torturowani. W tym meksykańskim stanie już wcześniej dochodziło do morderstw na kapłanach, m.in. w 2013 zabito tam dwóch księży podczas włamania do kościoła w Ixhuatlán de Madero.

kg (KAI/RV) / Watykan