Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tożsamość prezbitera była głównym tematem pierwszej ogólnopolskiej sesji dla osób biorących udział w formacji duchowieństwa. Spotkanie zostało zorganizowane w Warszawie 16 lutego br. przez Zespół ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce, który działa przy Komisji Duchowieństwa KEP.  

Pierwsza ogólnopolska sesja zorganizowana przez Zespół ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce odbyła się w czwartek 16 lutego br. w Centrum Apostolstwa Liturgicznego Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie (ul. Żytnia 11).

Podczas spotkania konferencje dotyczące tożsamości prezbitera wygłosili: ks. dr Marek Jarosz (rektor WSD w Płocku, sekretarz Konferencji Rektorów WSD Diecezjalnych i Zakonnych), dr Magdalena Jóźwik (współpracownik Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach), ks. dr Piotr Gałas (proboszcz par. pw. św. Kazimierza w Policach) oraz ks. dr Sławomir Sosnowski (rektor WSD w Łodzi). Po zakończeniu sesji Zespół spotkał się roboczo w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski  w Warszawie.

Do udziału w ogólnopolskich spotkaniach organizowanych przez Zespół działający przy Komisji Duchowieństwa KEP zaproszeni są prezbiterzy odpowiedzialni za formację stałą kapłanów, wychowawcy seminariów diecezjalnych i zakonnych, mistrzowie postulatu, nowicjatu i junioratu, pracownicy instytutów formacji kapłańskiej i kurii diecezjalnych oraz wszyscy księża zainteresowani tematyką stałej formacji kapłańskiej.

Celem  sesji, jak i prac Zespołu, który je organizuje, jest wypracowanie szczegółowych wskazań dotyczących formacji i posługi prezbiterów w Polsce.

ks. Tomasz Trzaskawka, sekretarz Zespołu/ BP KEP

Obrady Zespołu ds.przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi w Polsce (Warszawa,16.02.2023 r.)

NO COMMENTS