Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Z wielkim uznaniem kierujemy słowa podziękowań za dyspozycyjność i gotowości do współpracy. Prezydium KEP zawsze mogło liczyć na wsparcie Księdza Arcybiskupa w postaci cennego, zrównoważonego doradztwa – napisał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński w podziękowaniach dla abp. Marka Jędraszewskiego za pełnienie funkcji Zastępcy Przewodniczącego KEP przez kolejne dwie kadencje.

Publikujemy pełny tekst podziękowań:

Warszawa, dnia 14 marca 2024 r.

Najczcigodniejszy Księże Arcybiskupie,

w związku z zakończeniem pełnienia funkcji Zastępcy Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność. Obejmujemy nią wszystkie działania podejmowane przez Księdza Arcybiskupa w celu wspierania Przewodniczącego KEP w realizacji powierzonych zadań.

Z wielkim uznaniem kierujemy słowa podziękowań za dyspozycyjność i gotowości do współpracy. Prezydium KEP zawsze mogło liczyć – co mocno podkreślamy – na wsparcie Księdza Arcybiskupa w postaci cennego, zrównoważonego doradztwa.

Obecność i aktywność Księdza Arcybiskupa w licznych gremiach Konferencji Episkopatu Polski, takich jak: Rada Stała, Rada Naukowa, Komisja Wychowania Katolickiego czy Sekcja Nauk Filozoficznych Komisji Nauki Wiary, Komisja Wspólna Przedstawicieli Rządu RP i KEP, czy Rada Programowa KAI i Rada Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ma wielkie znaczenie dla owocności ich prac.

Nakreślając powyższy zarys aktywności, pragniemy jeszcze w sposób szczególny podziękować Waszej Ekscelencji za rzadko wymieniane i doceniane walory osobowości. Dziękujemy za takt i kulturę osobistą. Niezależnie od okoliczności, nawet trudnych i kontrowersyjnych, postawa Księdza Arcybiskupa jest zawsze pełna godności i uprzejmości.

Wdzięczni za wielki wkład w życie Kościoła, który jest w Polsce, życzymy, aby Boże błogosławieństwo nieustannie towarzyszyło Księdzu Arcybiskupowi w dalszej pasterskiej posłudze.

Trwając w braterskiej jedności w Chrystusie Panu

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

___________________________________

Jego Ekscelencja
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Metropolita Krakowski