Polscy biskupi na spotkaniu w ambasadzie polskiej przy Watykanie

21-10-2016
2220

Przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski spotkali się w czwartek wieczorem z ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej Januszem Kotańskim. Podczas kolacji w polskiej ambasadzie nowy przedstawiciel państwa polskiego przy Watykanie opowiedział o programie swojej pracy dyplomatycznej.

Na spotkaniu pojawili się uczestniczący w Pielgrzymce Narodowej Polaków do Rzymu biskupi, m.in. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki i wiceprzewodniczący KEP abp Marek Jędraszewski. Do ambasady przybyli też przedstawiciele polskiego duchowieństwa pracującego w Rzymie, na czele z były, prefektem Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego kard. Zenonem Grocholewskim.

Jak mówi w rozmowie z KAI ambasador Janusz Kotański, podczas kolacji opowiedział przybyłym duchownym o misji i założeniach pracy dyplomatycznej. Spotkanie stało się również okazją dla gości do bliższego zapoznania się z pracą oraz inicjatywami Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej.

Głos zabrał również abp Gądecki. W nawiązaniu do osoby papieża Franciszka, który jest jezuitą podkreślił charakterystykę tego miejsca, budynku, w którym znajduje się ambasada, które jest związane ze św. Ignacym Loyolą. To właśnie tutaj przed dwa lata mieszkał założyciel jezuitów i w tym miejscu otrzymał bullę zatwierdzającą nowy zakon, który obecnie jest największym zakonem męskim na świecie.

abd / KAI Rzym