Poświęcenie ośmiu samochodów użyczonych do obsługi centrów prasowych podczas ŚDM oraz podpisanie umowy między FCA Poland i Katolicką Agencją Informacyjną odbyło się w czwartek w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich. W uroczystości wziął udział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

To wydarzenie o wymierzę historycznym dla Polski i cieszę się, że możemy być jego partnerem. Produkujemy samochody młodzieżowe, a tu mówimy o Światowych Dniach Młodzieży – powiedział podczas podpisania umowy z KAI Marek Kiszcz, członek zarządu spółki FCA Poland, która jest partnerem strategicznym ŚDM Kraków 2016. Dodał także, że Fiat, jako włoska marka zawsze wspomaga organizację papieskich pielgrzymek do Polski.

Z udostępnionych KAI samochodów skorzystają pracownicy organizujący w Krakowie, Oświęcimiu i Częstochowie centra prasowe, w których spotkanie papieża z młodzieżą będzie relacjonować ponad 5 tys. zarejestrowanych dotąd dziennikarzy. Autami będą również poruszać się dziennikarze akredytowani przy Stolicy Apostolskiej, czyli tzw. volo papale. Do dyspozycji KAI przekazanych zostało łącznie 13 aut.

Pięć pojazdów otrzymała na czas Światowych Dni Młodzieży Polska Agencja Prasowa. Lidia Sobańska z PAP zapewniła, że będą one pomocne przy organizacji obsługi medialnej podczas wizyty papieża Franciszka w Polsce.

Poświęcenia samochodów dokonał metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Hierarcha dostrzegł, że liturgiczny obrzęd poświęcenia jest znakiem służby dla dobra wielkiej sprawy, jaką są Światowe Dni Młodzieży. Kardynał docenił, ze ludzie coraz częściej chcą nie tylko wspierać, czy sponsorować jakieś ważne wydarzenie, ale chcą być jego partnerami.

KAI

NO COMMENTS