Wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwy i ofiary w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz naszych cierpiących Braci i Sióstr – czytamy w komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydanym dziś (10 listopada) z okazji VIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizuje go w drugą niedzielę listopada już po raz ósmy Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzień ten będzie w tym roku poświęcony już po raz drugi sytuacji chrześcijan w Iraku.  

Liczba chrześcijan w Iraku dramatycznie maleje. W 2003 r. w Iraku było ich 1,5 mln., a w 2016 r. jest już tylko 250 tys. Dlatego to właśnie na sytuację w Iraku zwraca uwagę Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie podczas obchodzonego 13 listopada Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Swoją solidarność z cierpiącymi w Iraku wyraziło też Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym komunikacie na ten  dzień. – Tragiczne dane nie pozwalają nam milczeć – napisali: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, jego zastępca abp Marek Jędraszewski i sekretarz generalny Episkopatu bp Artur G. Miziński.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
w sprawie Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W drugą niedzielę listopada (13 XI 2016 r.) obchodzimy już po raz ósmy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Dzięki dobrej woli Księży Biskupów, Kapłanów i wszystkich, którzy corocznie włączają się w organizację tego dnia, objęto do tej pory pomocą setki tysięcy potrzebujących naszych Braci i Sióstr. Pomoc dociera wszędzie tam, gdzie jest wojna, płacz i cierpienie.

W ubiegłym roku Polacy za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazali na rzecz uchodźców oraz prześladowanych w Syrii 8 mln. zł. Pomoc otrzymało kilka tysięcy osób.

Tym razem pragniemy w sposób szczególny pomóc osobom potrzebującym w  Iraku, wypędzanym ze swoich domów i mordowanym. Liczba chrześcijan w tym kraju dramatycznie maleje. W 2003 r. było ich 1,5 mln. a w 2016 r. tylko 250 tys. Te tragiczne dane nie pozwalają nam milczeć, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwy i ofiary w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz naszych cierpiących Braci i Sióstr.

/-/ Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

/-/ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

/-/ Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

Warszawa, 10 listopada 2016 r.

NO COMMENTS