Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Abp Józef Guzdek, administrator apostolski Ordynariatu Polowego i delegat KEP ds. duszpasterstwa Policji wystosował okolicznościowe przesłanie do żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji w związku z uroczystością Wszystkich Świętych.

“Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę” – napisał abp Guzdek, nawiązując do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. “Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom” – podkreślił, odnosząc się do obecnej sytuacji na granicy w strefie stanu wyjątkowego.

Publikujemy tekst przesłania:

Drodzy Żołnierze, Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji,

Bardzo dziękuję za pełną oddania i poświęcenia służbę. Szczególne słowa uznania kieruję do żołnierzy i policjantów wspierających funkcjonariuszy Straży Granicznej w strefie stanu wyjątkowego, wywołanego kryzysem migracyjnym. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta. Zdaję sobie sprawę z jakimi wyzwaniami mierzycie się każdego dnia. Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom.

Dziękuję za wzorowe wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny, patriotyczną postawę i zaangażowanie w troskę o dobro Rzeczpospolitej. Ojczyzna to prawdziwy dom, a Wy jesteście gotowi stawać w jego obronie.  Wyrażam wielki szacunek dla wszystkich, którzy mają udział w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa. Zapewniam, że wraz z księżmi kapelanami będę się modlił za Was i Wasze rodziny. Tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie zdać egzamin w sytuacji kryzysu.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, czas szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy pełnili służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa.  Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę.

Niech Wam Bóg błogosławi w służbie pełnionej dla dobra Ojczyzny i społeczeństwa.

abp Józef GUZDEK
Administrator Apostolski
Ordynariatu Polowego

Warszawa, 28 października 2021 r.

Za: www.ordynariat.wp.mil.pl/pl

NO COMMENTS