Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Abp Stanisław Gądecki w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odwiedził schronisko dla osób bezdomnych Dom Charytatywny „Przystań”. Metropolita Poznański złożył świąteczne życzenia jego mieszkańcom i zasiadł z nimi do śniadania wielkanocnego. W spotkaniu uczestniczyło 40 mężczyzn przebywających w placówce mieszczącej się przy ul. Krańcowej 10 w Poznaniu.

Świąteczne spotkanie poprzedziła Msza św. sprawowana w kaplicy mieszczącej się w schronisku.

„Jezus wyzwala nas z mocy szatana. Tylko od nas zależy, czy staniemy po stronie zła, czy opowiemy się za dobrem. Do nas należy wybór, czy przegramy, czy będziemy triumfować ze Zwycięzcą śmierci” – mówił w homilii ks. Waldemar Hanas, ekonom archidiecezji poznańskiej.

Następnie Metropolita Poznański złożył osobom bezdomnym życzenia i zasiadł z nimi do stołu wielkanocnego, na którym nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych potraw: białej kiełbasy, jajek i ciasta.

„To było bardzo kameralne spotkanie. Abp Gądecki długo rozmawiał z mieszkańcami „Przystani”. Można było poczuć serdeczną atmosferę i zobaczyć wzruszenie i radość na twarzach bezdomnych osób. Dla wielu z nich było to wyjątkowe spotkanie” – powiedziała KAI Anna Michalak, dyrektor placówki.

W świątecznym śniadaniu uczestniczyli też ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Celem Fundacji Miłosierdzie, działającej w strukturach poznańskiej Caritas, jest zaspokojenie elementarnych potrzeb bytowo-socjalnych, gwarantujących egzystencję osób bezdomnych, stworzenie perspektywy na przezwyciężenie sytuacji kryzysu oraz podejmowanie działań o charakterze aktywizującym, zmierzających do wyprowadzenia z bezdomności.

W latach 2015-2017 dom „Przystań” przeszedł generalny remont i w tej chwili świadczy pomoc 45 mężczyznom. Beneficjentami fundacji są osoby niezaradne życiowo, długotrwale bezrobotne, chore i niepełnosprawne, np. intelektualnie, pochodzące w większości z Poznania lub z innych miejsc Polski.

W ubiegłym roku schronisko przyjęło 111 osób.

KAI

Zdjęcie ilustracyjne: Archiwum www.archpoznan.pl

NO COMMENTS