Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wysoka liczba głosów za ponownym wyborem bp. Artura Mizińskiego na sekretarza generalnego KEP świadczy o tym, że cieszy się on dużym zaufaniem pośród księży biskupów –  powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po wyborze dotychczasowego sekretarza generalnego KEP na kolejną pięcioletnią kadencję.

„Cieszę się z tego, ponieważ współpraca dotąd była bardzo zgodna” – powiedział abp Stanisław Gądecki, po wyborze bp. Artura Mizińskiego. Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że bp Miziński jest prawnikiem, co jest bardzo ważne w pracy w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Dodał, że jego współpraca z innymi pracownikami Sekretariatu „jest ułożona i zgodna”.

„Wszyscy razem serdecznie gratulujemy i spodziewamy się gorliwego, tak jak do tej pory, dalszego działania” – powiedział w imieniu Konferencji Episkopatu Polski jej przewodniczący.


BP KEP

NO COMMENTS