Przewodniczący Episkopatu przyjął Betlejemskie Światło Pokoju

19-12-2012

- Harcerstwo to nie tylko szkoła życia, ale też szkoła relacji międzyludzkich – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśli je w środę 19 grudnia do siedziby Sekretariatu KEP w Warszawie harcerze z mazowieckiej chorągwi ZHP.

1576

Betlejemskie Światło Pokoju przybyło do Polski w niedzielę 16 grudnia. Hasłem tegorocznej wędrówki są słowa „Odważ się być dobrym”. – Życzę wam, byście mieli odwagę być dobrzy i wierni Panu Bogu – mówił przewodniczący Episkopatu do harcerzy, którzy przynieśli Światło Pokoju. Przekazując je na ręce abp. Józefa Michalika, przekazywali je całemu Episkopatowi.

Ks. hm. Wojciech Jurkowski, na co dzień kapelan harcerzy w archidiecezji krakowskiej, mówił: To jest dla nas zaszczyt, że możemy w tej sztafecie przekazywania Betlejemskiego Światła uczestniczyć i go dawać innym.

– To Światełko wędruje tutaj aż z Betlejem i nie gaśnie – dziwiła się Zuzanna Karlicka z hufca Błonie. Mateusz Orzechowski, który należy do harcerstwa już 11 lat, podkreślał natomiast, że dla niego roznoszenie tego Światła, znaczy tyle, co roznoszenie pomocy.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane do różnych osób i instytucji w Polsce już po raz 22. Światło przyjęte przez abp. Józefa Michalika trafiło do kaplicy w siedzibie Sekretariatu Episkopatu.

Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju po Polsce potrwa do 24 grudnia. Harcerze przekażą Światło bratnim organizacjom skautowym z Kaliningradu, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Zobacz także:
Strona internetowa Betlejemskiego Światła Pokoju