Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podziękowaniach. 

Publikujemy pełną treść podziękowań:

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować moim braciom  w biskupstwie, którzy podczas 382. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski wyrazili wolę, abym po raz drugi kierował pracami naszej konferencji episkopatu.

Dziękuję również kapłanom z całej Polski za słowa życzliwości i zapewnienia o modlitwie, które docierały do mnie jeszcze przed wyborami.

Wyrazy mojej wdzięczności kieruję wobec osób życia konsekrowanego, których życzliwa obecność, dobre słowo i modlitwa umacniają mnie w podjętej decyzji i w wypełnianiu powierzonych mi obowiązków.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom prywatnym, instytucjom, grupom i stowarzyszeniom wiernych za ich ciepłe słowa wsparcia i życzliwości.

Bogu Wszechmogącemu powierzam każdą i każdego z Was, przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski. Wszystkich ogarniam swoją dobrą myślą i modlitwą, udzielając pasterskiego błogosławieństwa,

+ Stanisław Gądecki

Arcysbikup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)