Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Korzystajmy z materiałów na nowy rok duszpasterski, które zostały rozesłane do wszystkich parafii zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, w Kościele rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

„Zachęcam do tego, aby korzystać z materiałów przygotowanych na ten rok duszpasterski, zagłębić się nieco w treści, które mogą wnieść dużo dobrego w nasze przeżywanie samoświadomości kościelnej” – powiedział abp Gądecki.

>>Materiały

Jak podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących.

„Potrzebne jest, abyśmy utwierdzali się w tożsamości kościelnej, zwłaszcza teraz, kiedy tę tożsamość starają się rozmywać różne prądy, które ze słońcem nauki Chrystusowej nie mają nic wspólnego” – podkreślił przewodniczący KEP.

BP KEP