To są bardzo ważne dni – mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki o Narodowej Pielgrzymce do Rzymu, która rozpocznie się 20 października Mszą św. o godz. 17.00 w Bazylice Santa Maria Maggiore.

Pielgrzymka jest narodowym dziękczynieniem Polaków za wizytę papieża Franciszka, Światowe Dni Młodzieży, 1050-lecie chrztu Polski oraz Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Do Rzymu przybywa coraz więcej pielgrzymów. – Wszystkich oczekujemy serdecznie, witamy i cieszymy się z obecności każdego – mówi Przewodniczący Episkopatu, który w Rzymie jest od środy.

Wśród przybyłych biskupów jest m.in. metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. – Przede wszystkim będziemy dziękować za wspaniałe dary Bożego miłosierdzia w tym roku – mówi o pielgrzymce, pozdrawiając pielgrzymów.

Pielgrzymka Narodowa potrwa do niedzieli 23 października. Oprócz  nawiedzenia czterech bazylik, pielgrzymi wezmą udział w audiencji z Ojcem Świętym oraz wspólnej modlitwie Anioł Pański.

Pierwsze zdjęcia z Pielgrzymki pojawią się już dziś (20 X) po godz. 17.00 w serwisie Flickr Konferencji Episkopatu Polski: https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/. Zdjęcia można bezpłatnie pobierać i publikować, podając źródło: Fot. Mazur/Episkopat.pl.

Zobacz też: Dzisiaj rozpoczyna się narodowa pielgrzymka do Rzymu

Zdjęcie ilustracyjne: ŚDM2016 © Mazur/ Episkopat.pl

NO COMMENTS