Przewodniczący KEP po audiencji: papież docenił zasługi Polaków

22-10-2016
1678

– Papież docenił zasługi, jakie Polska razem z św. Janem Pawłem II wniosła w historię Kościoła powszechnego – powiedział w rozmowie z KAI abp Stanisław Gądecki, po zakończeniu audiencji na pl. św. Piotra w Watykanie. Wzięło w niej udział ponad 7 tys. Polaków z kraju i zagranicy, uczestników Narodowej Pielgrzymki dziękczynnej za 1050 lat obecności wiary chrześcijańskiej na ziemiach polskich oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Audiencja Generalna z Ojcem Świętym Franciszkiem

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wyraził radość z faktu, że Franciszek skierował do Polaków długie przesłanie, podczas dzisiejszego spotkania. “Te wyrazy wdzięczności wobec nas wszystkich, bardzo podnoszą nas na duchu. Świadczą też o tym, że papież docenia wysiłek, włożony w jego pielgrzymkę do naszej ojczyzny i w to wszystko, co wiązało się z jego wizytą w Auschwitz, Częstochowie i Krakowie” – powiedział metropolita poznański.

Dodał też, że papieska zachęta dla Polaków do tego, by pozostać wiernym dziedzictwu otrzymanemu 1050 lat temu, trafia w sedno wyzwania, jakim jest przekazywanie wiary kolejnym pokoleniom Polaków.

abd / Rzym (KAI)

Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/episkopat.pl