Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Prośmy Pana, aby wzbudził w swoim ludzie nowe, święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bogu – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza, w którą obchodzimy 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tym dniem rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

„Prośmy w tym czasie Pana, aby wzbudził w swoim ludzie nowe, święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bogu. Ogarnijmy naszą modlitwą także tych, którzy przejawiają powołanie do życia kapłańskiego i konsekrowanego, ale trudno im na nie odpowiedzieć. Módlmy się także za tych, którzy towarzyszą osobom rozeznającym swoje powołanie, aby okazywali im wsparcie całej wspólnoty Kościoła” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

Abp Gądecki zachęcił również do dawania wiarygodnego świadectwa naszej przynależności do Chrystusa, „inspirując tym samym w młodych ludziach refleksję nad własnym powołaniem oraz odwagę do odpowiedzenia na nie Bogu z ufnością i wielkodusznością”.

BP KEP