Mszą św. w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore 20 października o godz. 17.00 rozpoczęła się Pielgrzymka Narodowa Polaków do Rzymu. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski. We Mszy św. uczestniczyło kilka tysięcy wiernych z całej Polski oraz przedstawiciele Polonii.

Pielgrzymka Narodowa do Rzymu 20 X 2016
Polacy zawsze stawiali na Matkę Bożą – mówił tuż przed rozpoczęciem Mszy św. bp Adam Lepa, biskup pomocniczy z Łodzi. Wyraził radość z tego, że właśnie w tej bazylice rozpoczyna się Pielgrzymka Narodowa do Rzymu. Bp Ireneusz Pękalski dodał, że ze względu na Matkę Bożą to bardzo ważne dla Polaków miejsce.

Archidiecezję Łódzką podczas pielgrzymki reprezentuje aż czterech biskupów. W pierwszym dniu Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. Mówił w niej m.in. o pobożności maryjnej Polaków. – W Bazylice Santa Maria Maggiore Betlejem spotyka się niejako z Efezem, a dokładniej: Sobór efeski nadaje najbardziej głęboką i najbardziej pełną wykładnię cudu betlejemskiej nocy – wyjaśniał abp Jędraszewski.

>>tekst homilii

Bazylika Santa Maria Maggiore to pierwsza z czterech bazylik, które nawiedzą do niedzieli pielgrzymi z Polski. W piątek, 21 października o godz. 17.00 będą się modlić w Bazylice św. Jana na Lateranie, w sobotę w Bazylice św. Pawła za Murami a w niedzielę w Bazylice św. Piotra.

***
Nagrania z pierwszego dnia Pielgrzymki:

BP KEP

NO COMMENTS