Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Umocnieni wydarzeniami paschalnymi, głośmy światu, że Chrystus Zmartwychwstały jest silniejszy niż ból, cierpienie i konflikty, z którymi świat poradzić sobie nie może – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

„Chrystus, który pokonał śmierć, przychodzi także dzisiaj, by pokonać w nas ciemności grzechu, które zniewalają nas i uniemożliwiają życie w pełni. Dlatego +Kościół wciąż na nowo głosi Zmartwychwstałego Chrystusa. Kościół głosi, że żyje Ten…, który umarł na krzyżu i objawia pełnię życia+ (Jan Paweł II, Urbi et Orbi, 6.04.1980)” – zaznaczył rzecznik KEP.

Ks. Gęsiak zauważył, że dzisiaj świat próbuje zdeprecjonować przesłanie o Zmartwychwstaniu, „a przecież nikt i nic nie jest w stanie rozjaśnić mroków naszego życia, jak tylko Chrystus”. „Usłyszmy raz jeszcze słowa św. Jana Pawła II, który wołał, aby +ten świat, który dzisiaj – niestety – na różne sposoby zdaje się pragnąć śmierci Boga, usłyszał orędzie Zmartwychwstania+” – podkreślił.

„Umocnieni wydarzeniami paschalnymi, głośmy światu, że Chrystus Zmartwychwstały jest silniejszy niż ból, cierpienie i konflikty, z którymi świat poradzić sobie nie może. Niech obdarza nas – na wzór św. Marii Magdaleny – mocą i odwagą do dawania świadectwa o tym, że On żyje i działa w świecie” – stwierdził rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP