W sanktuarium Bożego Miłosierdzia papież Franciszek wyspowiada młodych ludzi z pięciu kontynentów. Przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w Parku Jordana oraz w Bazylice Mariackiej zlokalizowane są Strefy Pojednania. Uczestnicy ŚDM mogą wyspowiadać się w ponad 100 konfesjonałach.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą przebiegały pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Wymowny symbol Bożego miłosierdzia stanowią właśnie konfesjonały – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Przygotowano trzy Strefy Pojednania, w których będzie można skorzystać ze spowiedzi. Pierwsza zlokalizowana jest w tzw. Dolinie Miłosierdzia w pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Stanęło tam 50 konfesjonałów.

Druga Strefa Pojednania zlokalizowana została w Parku Jordana. W pobliżu Błoń stanęło ok. 50 konfesjonałów. Uczestnicy SDm i wszyscy inni chętni mogą się wyspowiadać także w Bazylice Mariackiej, gdzie zlokalizowano przewidziano trzecią Strefę Pojednania. W każdym z sześciu konfesjonałów kapłan będzie spowiadał w innym języku.

Konfesjonały są oznaczone językami, którymi posługują się spowiednicy. Oznaczenia będą widoczne tak, żeby młodzi mogli ustawić się w odpowiedniej kolejce.

Także sam papież Franciszek zasiądzie jutro do konfesjonału w Bazylice Bożego Miłosierdzia, gdzie wyspowiada pięcioro wolontariuszy w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim. “Papież Franciszek jest trzecim po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w tym miejscu będzie spowiadał” – podkreśla bp Damian Muskus OFM.

NO COMMENTS