Sekretarz Episkopatu podziękował TVP za zaangażowanie podczas ŚDM

03-08-2016
1610

Za zaangażowanie w relacjonowaniu Światowych Dni Młodzieży podziękował wczoraj władzom Telewizji Polskiej bp Artur Miziński. Podczas konferencji prasowej w gmachu publicznej telewizji, sekretarz generalny KEP podziękował w imieniu przewodniczącego KEP i całego Episkopatu prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu.

Bp Miziński wskazywał, że dzięki przekazom telewizyjnemu a także relacjom radiowym i internetowym, miliony katolików i ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie mogły przeżyć wyjątkowe chwile i dni.

W imieniu przewodniczącego KEP i całego Episkopatu biskup podziękował władzom telewizji “za zaangażowanie, które pozwoliło milionom Polaków ale też wiernym i ludziom dobrej woli na całym świecie być uczestnikami wydarzeń, które zmieniają życie poszczególnych osób, a także mogą zmienić – w co głęboko wierzymy – obraz życia społecznego, kulturalnego czy politycznego”.

Nawiązując do zakończonej w niedzielę wizyty papieża Franciszka w Polsce, bp Miziński powiedział, że “być miłosiernym tak jak Bóg jest miłosierny” pozostaje programem Kościoła w Polsce.

“Franciszek zachęcał do tego abyśmy doznawszy miłości umieli przekazywać ją innym” – zaznaczył sekretarz generalny KEP.

tk / Warszawa