Wrzesień to miesiąc refleksji i modlitwy w intencji tych, którzy zginęli w obronie ojczyzny – mówi o tym sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na rozpoczynający się rok szkolny, uczniom i wychowawcom życzy zaś, aby był to czas łaski, wytężonej pracy i dorastania do służby pełnionej w duchu miłości.

Bp Artur Miziński w rocznicę wybuchu II wojny światowej podkreśla, że wrzesień to czas trudnej i bolesnej pamięci. Wspominając niedawną wizytę Ojca Świętego Franciszka w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau zaznacza, że dramat wojny nie zdarzyłby się nigdy, gdyby człowiek nie oddalił się od Boga, nie odrzucił Go.

1 września to również dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W imieniu biskupów Sekretarz Generalny Episkopatu składa życzenia młodzieży, wychowawcom i wszystkim związanym z edukacją.  Powierza ich Bogu w modlitwie, prosząc o to, aby codzienna praca przyczyniała się do wzrostu duchowego i intelektualnego młodego pokolenia.


Zobacz też:
Życzenia Sekretarza Generalnego KEP na nowy rok szkolny

BP KEP

NO COMMENTS