Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Sposób realizacji programu na nowy rok duszpasterski, a także refleksja nad dokumentem „Młode wino, nowe bukłaki” były przedmiotem spotkania osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w polskich diecezjach. Miało ono miejsce 20 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

– To jest bardzo ważne, że spotykamy się, że tworzymy wspólnotę Kościoła i wspólnie pochylamy się nad tym, czym żyje Kościół – mówił o obradach bp Jacek Kiciński, nowy przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. W funkcji przewodniczącego w takim spotkaniu wziął udział po raz pierwszy. Zanim został biskupem sam był wikariuszem biskupim odpowiedzialnym w diecezji za życie konsekrowane.

Przedmiotem dzisiejszych obrad była realizacja programu Kościoła na nowy rok duszpasterski, który będzie przebiegał pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym” oraz najnowszy dokument Kościoła o życiu konsekrowanym „Młode wino, nowe bukłaki”. – To dokument bardzo ważny, który  jest podsumowaniem Roku Życia Konsekrowanego i zawiera wiele ważnych wskazań – wyjaśnił bp Kiciński.  – Wracamy do źródeł, wracamy do Ewangelii, potrzeba nam nawrócenia, potrzeba nam otwarcia, potrzeba nam wrócić do tego, co Jezus nam mówi w Ewangelii – powiedział o najważniejszym przesłaniu dokumentu.

W spotkaniu, które odbywa się co roku jesienią wzięli udział wikariusze biskupi, referentki zakonne i delegaci Konferencji Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Zakonnych. Po jego zakończeniu obradowała Komisja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

BPKEP

Fotogaleria:
Spotkanie osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach