Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niedziela Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o Powołania, Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i innych użytkowników dróg oraz akcja „Dzieci komunijne dzieciom misji” – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszka Gęsiaka SJ z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 25 kwietnia br.

Rzecznik KEP przypomniał, że w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z tej racji gościem specjalnym spotkania prasowego był ks. prof. Marek Tatar, Duszpasterz Krajowy Powołań i konsultor Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski, który przedstawił materiały przygotowane na Tydzień Modlitw o Powołania.

Ks. Gęsiak zwrócił uwagę, że również w niedzielę 30 kwietnia przypada 17. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i innych użytkowników dróg. Organizatorem tego Dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Więcej o Dniu Modlitw za Kierowców mówił ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska i Zastępca Duszpasterza Krajowego Kierowców.

Z kolei ks. Maciej Będziński, Dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, omówił podczas spotkania akcję „Dzieci komunijne dzieciom misji”, która rozpocznie się na początku maja wraz z pierwszymi komuniami dzieci.

Rzecznik Episkopatu poinformował również, że 2 maja będzie obradować na Jasnej Górze Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zebrani na Radzie Stałej wezmą również udział w uroczystościach NMP Królowej Polski, 3 maja. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

BP KEP

Spotkanie prasowe Rzecznika KEP z dziennikarzami (Warszawa, 25 kwietnia 2023 r.)