Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Główne uroczystości Święta Miłosierdzia tradycyjnie odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Hasłem tegorocznych obchodów będą słowa św. Jana Pawła II z 17 sierpnia 2002 roku: „W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”.

Uroczystości związane z Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczną się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Mszy św. będzie przewodniczył bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. O godz. 20.30 odbędzie się nabożeństwo Droga Miłosierdzia cz. I „Spotkania w blasku wiary”, która będzie transmitowane w paśmie ogólnopolskim TVP3. Następnie będzie miało miejsce czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny.

W niedzielę, 16 kwietnia, o północy w Bazylice zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył bp Janusz Mastalski. Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym. Będzie ona transmitowana w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Podczas Eucharystii zostanie poświęcony Dzwon Nadziei, który trafi do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstającego w Tengandogo w Burkina Faso.

O godz. 15.00 w Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Godzina Miłosierdzia transmitowana w ogólnopolskim paśmie TVP3 oraz w TV TRWAM, EWTN i TV Republika.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Bazyliki i ołtarza polowego będą również transmitowane przez Radio i Telewizję Misericordia na stronie internetowej www.misericordia.eu i kanale Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na YouTube. Msza święta z Kaplicy Klasztornej będzie transmitowana na stronie internetowej www.faustyna.pl.

Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia oraz bieżące informacje o jego przebiegu będą publikowane na stronie internetowej www.misericordia.eu

M. Pabis/ Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach/ BP KEP

Zobacz też: KOMUNIKAT SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W SPRAWIE OBCHODÓW ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA 2023

NO COMMENTS