Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Wielkim Tygodniu już po raz 13. wiele polskich parafii bierze udział w inicjatywie „Noc konfesjonałów”. Polega ona na zorganizowaniu spowiedzi trwającej przynajmniej do północy. Wydarzenie odbywa się pod patronatem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.

„Często zapominamy, że święta wielkanocne są wydarzeniem duchowym, głęboko wewnętrznym” – podkreślił ks. Grzegorz Adamski, koordynator akcji „Noc konfesjonałów”, zapowiadając inicjatywę. Jak zaznaczył, ma ona przypominać o duchowym wymiarze świąt. „Pascha to przejście, z niewoli do wolności, z grzechu do łaski. To przejście może dokonać się właśnie w konfesjonale” – powiedział ks. Adamski. Podkreślił, jak ważne jest zatrzymanie się i refleksja nad swoim życiem.

Warunkiem uczestnictwa w „Nocy konfesjonałów” jest zorganizowanie w Wielkim Tygodniu spowiedzi trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego na portalu: www.nockonfesjonalow.pl. Po dokonanej rejestracji dana parafia wraz z adresem kościoła będzie prezentowana w katalogu uczestników. Na stronie internetowej inicjatywy można znaleźć m.in. aplikację na smartfony, która pomaga przygotować się do spowiedzi. Aplikacja zawiera listę kościołów, które włączyły się w “Noc konfesjonałów” oraz rachunek sumienia – zarówno w wersji tekstowej jak i audiobook.

Celem akcji „Noc konfesjonałów” jest przede wszystkim wyjście naprzeciw współczesnemu człowiekowi, który żyje w nieustannym pośpiechu i zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pierwsza edycja „Nocy konfesjonałów” zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, w 2010 r.

Więcej na www.nockonfesjonalow.pl

BP KEP

NO COMMENTS