Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

– Wobec wielkich zranień młodych, wyzwań stawianych przez współczesny świat, trudności i napięć, wielu zagrożeń od strony wrogich chrześcijaństwu ideologii, uciekamy się do Ciebie Maryjo. Prowadź polską szkołę – modlił się podczas Apelu Jasnogórskiego bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców na inaugurację 84. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców. Odbywa się pod hasłem: „Ducha nie gaście”. Dziś Msza św. o godz. 13.30 w Kaplicy Matki Bożej.

Bp Turzyński miłosiernym dłoniom Maryi powierzał nauczycieli, którzy z powodu koronawirusa odeszli w tym roku do Pana. Symbolicznie wspomniał Małgorzatę Kornecką, 52-letnią nauczycielkę z Miedzierzy i katechetę ks. Jarosława Grabkę z Libiszowa w diec. radomskiej. – Daj nam na ich miejsce nauczycieli z wielkim sercem, nauczycieli mądrych, oddanych młodym – prosił.

Przedstawiciel środowiska nauczycielskiego modlił się, by „Maryja uczyła pracujących w szkolnictwie radosnej służby, wierności mimo bólu i cierpienia, jedności także i przede wszystkim nauczycieli chrześcijańskich, z Kościołem”.

– Pobłogosław naszą troskę o przyszłe pokolenia. Wyproś nam u Boga mądrość, abyśmy przez nasze programy, ale nade wszystko przez świadectwo życia, przez słowa potrafili kształtować młodych na szlachetnych, mądrych i odpowiedzialnych ludzi, zdolnych podejmować ważne zadania w społeczności, zdolnych iść za głosem Bożego powołania, mądrych i szlachetnych, zdolnych budować trwałe więzi małżeńskie i rodzinne. Pod Twoją obronę uciekamy się Maryjo – prosił delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.

Izabela Tyras/ BPJG/ JasnaGóraNews