Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 21-23 marca odbywa się w Poznaniu trzydniowe Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Duszpasterskich pod patronatem Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, kierowanej przez bp. Andrzeja Czaję.

Dzisiaj w auli abp. Antoniego Baraniaka, w budynku kurii metropolitarnej w Poznaniu, rozpoczął się drugi dzień wykładów z udziałem dyrektorów Wydziałów Duszpasterskich z Polski. Wnioski z syntezy synodalnej oraz pojawiające się perspektywy przedstawił prof. Aleksander Bańka.

Wykłady nawiązujące tematycznie do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 wygłosi m.in. prof. Wioletta Szymczak z KUL-u, członek Komisji Duszpasterstwa KEP. Dzień zakończy się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Spotkanie w Poznaniu odbywa się w odpowiedzi na zaproszenie abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP i metropolity poznańskiego, oraz ks. Krystiana Sammlera, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa poznańskiej kurii.

BP KEP

Fot. Archidiecezja Poznańska