Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 26-28 kwietnia br. w Pratulinie, w diecezji siedleckiej, miało miejsce doroczne spotkanie rzeczników diecezjalnych. Głównym tematem spotkania była dyskusja nad Dekretem ogólnym Konferencji Episkopatu Polski ws. występowania duchownych w mediach, który wszedł w życie 20 kwietnia br.

Sesje robocze dotyczyły przede wszystkim wdrażania w diecezjach Dekretu, a także aktualnych wyzwań Kościoła w Polsce w zakresie komunikacji medialnej. Obrady odbywały się w Domu Pielgrzyma w Pratulinie, przy Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich, Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, w którym rzecznicy sprawowali Eucharystię.

Między sesjami roboczymi rzecznicy odwiedzili miejsca pielgrzymkowe w diecezji siedleckiej. Drugiego dnia nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia, Matki Jedności, gdzie w tym roku obchodzona będzie 300. rocznica ukoronowania obrazu. Rzecznicy odwiedzili również jedyną na świecie katolicką parafię neounicką w Kostomłotach.

Ostatniego dnia rzecznicy odwiedzili posterunek straży granicznej w Terespolu, gdzie zapoznali się z działaniami funkcjonariuszy. Złożyli podziękowania pogranicznikom za ich ofiarną i trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

BP KEP