(Polski) W weekend ważne wydarzenia na Jasnej Górze i w diecezji warszawsko-praskiej

0
2058

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników – czyli Jasnogórskie Dożynki oraz Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – odbędą się w najbliższy weekend na Jasnej Górze. W diecezji warszawsko-praskiej rozpocznie się peregrynacja Kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

Tradycyjne Jasnogórskie Dożynki, to dziękczynienie za tegoroczne plony. Rolnicy z całej Polski będą modlili się i świętowali w Częstochowie przez dwa dni. Centralnym punktem będzie Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych, która odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00. Odprawi ją i homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. TVP1 i Radio Katowice przeprowadzą transmisję tej Mszy św.

Ponadto rolnicy będą uczestniczyli m.in. w Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej i czuwaniu modlitewnym. W pielgrzymce wezmą udział orkiestry i zespoły śpiewacze. Dożynkom Jasnogórskim towarzyszyć będzie XXVI Krajowa Wystawa Rolnicza i XVIII Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się także 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obywa się ona w roku jubileuszu 30 lat dzieł Duchowej Adopcji w Polsce, pod hasłem „Z Maryją w czas niepokoju i zamętu”.

Mszę św. o godz. 12.00 odprawi ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba, który jest przewodniczącym Rady ds. Rodziny KEP. Uczestnicy pielgrzymki m.in. wysłuchają konferencji i świadectw. Wezmą udział w uroczystym Akcie Zawierzenia rodzin Matce Bożej Jasnogórskiej.

Osoba podejmująca Duchową Adopcję Dziecka Poczętego odmawia przez 9 miesięcy każdego dnia dziesiątek różańca i modlitwę w intencji jego i rodziców. Może podjąć także dodatkowe postanowienia. Szczegóły: http://www.duchowaadopcja.info/.

Z kolei w Radzyminie w sobotę uroczyście rozpocznie się peregrynacja Kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji warszawsko-praskiej. Mszy św. na placu przed Kolegiatą Przemienienia Pańskiego o godz. 12.00 przewodniczyć będą: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, kard. Stanisław Dziwisz, ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser. W południe we wszystkich kościołach diecezji zabiją dzwony.

BP KEP

NO COMMENTS