Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

“Jego miłosierdzie na pokolenia i pokolenia” (Łk 1,50) to temat III Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który będziemy obchodzić w niedzielę 23 lipca.
Temat wybrany przez papieża Franciszka wyraża związek ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się kilka dni później w Lizbonie (1-6 sierpnia 2023) – czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Temat Światowych Dni Młodzieży “Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39) ukazuje nam młodą Maryję, która wyrusza w odwiedziny do swojej starszej kuzynki Elżbiety i głośno oznajmia w Magnificat moc przymierza między młodymi a osobami starszymi.

Z okazji tego dnia Ojciec Święty będzie przewodniczył liturgii eucharystycznej w Bazylice Św. Piotra i zaprasza parafie, diecezje, stowarzyszenia oraz wspólnoty kościelne na całym świecie do obchodzenia tego dnia w ich własnym kontekście duszpasterskim.

vaticannews / BP KEP