Wiara jest tematem przewodnim pierwszego dnia triduum przygotowującego do Aktu Zawierzenia Polskich Parafii Matce Bożej Królowej Polski. Parafie dokonają go w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia jako kolejny etap obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.

Działająca w ramach Konferencji Episkopatu Polski Komisja Duszpasterska zaproponowała, by bezpośredniemu przygotowaniu do Aktu Zawierzenia Parafii Matce Bożej Królowej Polski towarzyszyły trzy cnoty boskie: wiara, nadzieja i miłość, rozpatrywane w życiu Matki Najświętszej.

– Tematem przewodnim pierwszego dnia przygotowań do Aktu Zawierzenia Parafii jest wiara – przypomina rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Jak zaznacza, odpowiedź Maryi: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa», to szczyt postawy religijnej wobec Boga, to pełna prostoty dyspozycyjność wobec planów Bożych.

– Maryja jest znakiem, że to Bóg działa pierwszy, a wiara zawsze jest Jego darem. Ona ten dar z pełną wolnością przyjęła. Jej pytanie o to, jak się to stanie, nie jest szukaniem zaspokojenia czystej ciekawości, lecz pytaniem o to, jak ma wypełnić wolę Bożą. Dlatego żona Zachariasza Elżbieta powie jej potem: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła” – czytamy o tym w materiałach Komisji Duszpasterstwa na triduum przygotowania do Aktu Zawierzenia Parafii Matce Bożej.

– Módlmy się dziś o to, byśmy umieli wierzyć jak Maryja i na plany Boże wobec nas zawsze odpowiadać: „niech Mi się stanie według twego słowa» – zachęca rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

BP KEP

NO COMMENTS