Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W sobotę 8 lipca na Jasnej Górze rozpocznie się XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W niedzielę Eucharystii o godz. 11.00 będzie przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze rozpocznie Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp. Stanisława Napierały, biskupa seniora diecezji kaliskiej. Następnie będzie miała miejsce modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

Centralnym punktem dwudniowej pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia, która rozpocznie się o godz. 11:00 pod przewodnictwem abp. Jana Romeo Pawłowskiego, delegata ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Na zakończenie Mszy Świętej udzieli on wszystkim papieskiego błogosławieństwa wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszy hasło trwającego roku duszpasterskiego „Idźcie i Głoście”.  – Idziemy z gorącymi sercami, by wyrazić Jej miłość, dziękować, słuchać i prosić za każdego z nas: za rodziny, najbliższych, Kościół i Ojczyznę. Zanosimy wszystkie troski i radości – podkreśla dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Pielgrzymka będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

***
DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ

PENITENCJARIA APOSTOLSKA
Prot. N. 984/17/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska, mocą nadzwyczajnej władzy, udzielonej jej przez Ojca Świętego Franciszka, z Bożej Opatrzności Papieża, łaskawie upoważnia Najdostojniejszego i Najczcigodniejszego Jana Romeo Pawłowskiego, Nuncjusza Apostolskiego, Delegata ds. Nuncjatur, aby przybyłym dnia 9 lipca do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie z pielgrzymką Rodziny Radia Maryja, prowadzonego przez Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela w Toruniu, udzielił na zakończenie Mszy Świętej wszystkim biskupom, kapłanom, diakonom, osobom życia konsekrowanego i wiernym świeckim, którzy prawdziwie podejmując pokutę i czyny miłości, będą w niej uczestniczyć, papieskiego błogosławieństwa wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Wierni, którzy pobożnie przyjmą papieskie błogosławieństwo, nawet jeśli z uzasadnionych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć fizycznie w świętych obrzędach, ale podczas ich sprawowania będą się łączyć z nimi duchowo za pośrednictwem przekazu telewizyjnego lub radiowego, również mogą uzyskać odpust zupełny po spełnieniu wymaganych prawem warunków.

Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.

Datowane w Rzymie, z akt Penitencjarii Apostolskiej, dnia 3 lipca Roku Pańskiego 2017

Ks. Kard. Mauro Piacenza, Penitencjarz Większy
Ks. Prałat Krzysztof Nykiel, Regens

 

www.radiomaryja.pl/ BP KEP

Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/BP KEP