Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zakończył się V Kongres Rodzin Polonijnych, którego tematem było wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej.

W Kongresie wzięło udział ponad 300 osób z 23 krajów. Obrady i dyskusje skupiały się na utwierdzeniu zamysłu Bożego wobec małżeństwa i rodziny, jej zadań szczególnie w aspekcie wychowawczym. Podkreślano rolę rodziny jako pierwszego, niezastępowalnego środowiska wzrostu i rozwoju człowieka.

W czasie Kongresu poszukiwano konstruktywnych rozwiązań wobec współczesnych zagrożeń wychowawczych. Prawidłowa rodzina jest nie tylko warunkiem spełnienia i szczęścia osobistego i relacyjnego ale i nadzieją na kształt przyszłości.

Wielkim ubogaceniem dla uczestników Kongresu był dar osobistego spotkania, dzielenia się doświadczeniami i wzajemnego inspirowania się do działań pomocowych w środowiskach lokalnych.

Spotkanie odbyło się w formie hybrydowej w Centrum Ewangelizacyjnym ,,Marianum” w Carslbergu , założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego twórcę, Ruchu oazowego.

Ośrodek kontynuuje systematyczną prace formacyjną i stanowi ważne miejscie spotkań Polonii Europy Zachodniej.

Biuro Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej